⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Gardeners' World

Gardeners' World

Ta seria produkowana jest od 50 lat i w pełni zasługuje na miano kultowej. To skarbnica wiedzy o urządzaniu i pielęgnacji ogrodów.

Pierwszy odcinek "Gardeners' World" wyemitowano w styczniu 1968 roku, w następnych latach kręcono kolejne sezony, na których wychowały się całe pokolenia ogrodników i amatorów. Program stał się flagową produkcją stacji BBC, a w połowie lat 90-tych każdy odcinek oglądało blisko 5 milionów widzów. Na przestrzeni pół wieku swojego istnienia miał wielu prowadzących, wśród których najważniejsi to Geoff Hamilton, Alan Titchmarsh, Monty Don i Toby Buckland. Widzowie Domo+ znają też m.in. Rachel De Theme, Carol Klein i Alys Fowler.

W programie prowadzący udzielają praktycznych porad na temat zakładania i pielęgnacji ogrodów. Pokazują i wyjaśniają, jak sadzić, siać, przycinać, podlewać, nawozić, rozmnażać i chronić rośliny, aby pięknie i zdrowo rosły. Podpowiadają, jak tworzyć ciekawe i harmonijne kompozycje na rabatach i grządkach. Prezentują różne gatunki kwiatów, bylin, krzewów i drzew i mówią o ich wymaganiach i zasadach pielęgnacji. Co posadzić w pełnym słońcu, a co w cieniu, co kwitnie w maju, a co w sierpniu. Jakie odmiany jabłoni dają najsmaczniejsze owoce, jak posadzić truskawki, i jak przechowywać swoje zbiory. To wszystko i o wiele więcej w Gardeners’ World!

Serie: