⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

film dokumentalny, USA, 2007, 45

Fenomeny nowoczesnego świata: Technologia w sypialni

W sypialni spędzamy ponad 1/3 naszego życia. Dla zdrowia fizycznego i psychicznego konieczny jest sen. Twórcy filmu postanowili dowiedzieć się, kiedy powstało pierwsze łóżko, jaką ewolucję przeszedł ten mebel i jak wygląda dziś.

Podstawowym elementem każdego łóżka jest materac. Producenci prześcigają się w nowych technologiach i pomysłach, chcąc wyróżnić się na rynku i zapewnić swoim klientom wygodny odpoczynek, a sobie wysokie wpływy do kasy. Dowiemy się więc, jak wykonane są materace standardowe, lateksowe i piankowe. Im bardziej zagłębiamy się w "łóżkowe" tematy, tym dziwniejsze rzeczy odkrywamy. Bo z czego i jak zrobione jest łóżko, które kosztuje, bagatela, 60 tysięcy dolarów? Czy naprawdę potrzebujemy elektronicznych urządzeń, które mają nam pomóc w zasypianiu? Kto używa elektrycznych koców?

Widzowie dowiedzą się, jak radzili sobie ludzie w czasach, gdy nie było budzików i jak obecnie wygląda budzikowy interes. Na tym nie koniec podróży przez krainę Morfeusza. Twórcy dokumentu postanowili również zbadać różnego rodzaju zaburzenia snu i podejrzeć nocnych łakomczuchów. Jednak, by na koniec życzyć wszystkim kolorowych snów, kamera trafiła na pokład samolotu, by pokazać, jak się lata i śpi w klasie biznes. A dla żądnych przygód śpiochów - niespodzianka - sypialnia szefa Playboya Hugh Hefnera.

UDOSTĘPNIJ: