⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ekscentryczne domy świata
seria dokumentalna, USA, 2007, 13 x 30

Ekscentryczne domy świata

Fascynująca podróż po najbardziej niekonwencjonalnych domach na świecie. Twórcy programu odwiedzili właścicieli niezwykłych, dziwacznych i zaskakujących domów. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy interesują się architekturą i poszukują w budynkach czegoś więcej niż tylko funkcjonalność.

Widzowie będą mogli zobaczyć bardzo zróżnicowane architektonicznie budynki, od podziemnych "lepianek" po domy przypominające swoim kształtem latające spodki. Przekonają się, jak się mieszka w tych dziwnych na pierwszy rzut oka miejscach. Zdjęcia do programu zostały zrobione praktycznie na całym świecie, poczynając od Bali, przez Meksyk, Austrię, Szwajcarię, Brazylię, Australię po Holandię i Norwegię. Po obejrzeniu serii nasuwa się myśl, że w architekturze nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynym ograniczeniem może być ludzka wyobraźnia.

Wśród prezentowanych budynków znalazły się takie ciekawostki architektoniczne jak stylowy dom, który, w razie potrzeby, można rozłożyć na części, zapakować do ciężarówki i postawić w innym miejscu. W jednym z odcinków występuje belgijska rodzina, która w 1991 roku kupiła barkę załadunkową i zmieniła ją w pełne życia i kolorów gniazdko. W programie pojawią się też m.in.: szklany dom przypominający akwarium; dom, który można obracać tak, aby nie zagrażały mu huragany, trzęsienia ziemi czy nawet powodzie; dom, przez który przechodzą trzy pnie drzew... I wiele innych niezwykłych domów.

UDOSTĘPNIJ: