Magazyn, Polska, 2015, 12 x 25

Marieta Marecka

Bohaterką odcinka jest Marieta Marecka. Jej mieszkanie ma niemal 100 metrów i jest dwupoziomowe. Na poziomie zero znajduje się łazienka, salon i kuchnia. Salon urządzony jest niejako po studencku - stolik, kanapa i komoda stworzona z ustawionej bokiem szafki.
Kuchnia to już zupełnie inna bajka. Mamy tu mnogość szafek i półek - głównie na przyprawy i zioła. Sprzęty AGD są poukrywane. Jak mówi Marieta: "kiedy czegoś potrzebuje, po prostu to wyciągam". Kuchnia urządzona jest w stylu klasycznym, wszystko jest na swoim miejscu. Nie ma tu co prawda modnych białych frontów, ale jest za to po prostu przytulnie i klimatycznie.
Na górę prowadzą drewniane schody. Na piętrze wygospodarowano miejsce dla sypialni, części biurowej i pokoju dziecka. To, co zwraca uwagę, to biurko zrobione ze stolika do starej maszyny do szycia. Mebel praktyczny i modny. Tuż za biurkiem znajduje się biblioteka z dużą ilością książek, przede wszystkim kucharskich.
W tej samej części znajduje się też sypialnia. Klasyczne komody w stylu Art deco i ponad dwumetrowe łóżko. Po drugiej stronie wygospodarowano sporo przestrzeni dla synka Mariety. Jest to zarówno jego sypialnia, jak i pokój zabaw. Znalazło się też miejsce na łóżko dla jednego z rodziców. To tak na wszelki wypadek, gdyby dziecko nie mogło zasnąć. Poza sporą ilością zabawek, pokój dziecka to przede wszystkim łóżko i szafa z ubraniami. Podłoga w górnej części mieszkania pokryta została wykładziną, co stwarza przytulny klimat.

UDOSTĘPNIJ:

Wideo i zdjęcia: