Magazyn, Polska, 2015, 12 x 25

Michał Szpak

Bohaterem odcinka jest Michał Szpak, rocznik 1990, wokalista pop-rockowy i autor tekstów. Zdobywca 2-go miejsca w programie talent show X-Factor. Znany z kontrowersyjnego, oryginalnego wyglądu i wizerunku scenicznego. Pod koniec 2011 roku wydał swój pierwszy album pod tytułem XI. Jest w nim nie tylko wykonawcą, ale także autorem kilku tekstów. W kwietniu 2015 roku została wydana piosenka Real Hero promująca drugi album wokalisty.
Michał zaprosił Omenę do swojego mieszkania w centrum Warszawy, przy pl. Zbawiciela. Jak sam mówi, od razu jak je zobaczył czuł, że będzie tam mieszkał. Omenaa i Michał spotkali się w ulubionej kawiarni piosenkarza przy pl. Zbawiciela, gdzie często przebywa i lubi ze względu na tętniące życiem miasto spędzać czas. Stamtąd zaprosił ekipę Domów gwiazd do swojego 2-pokojowego mieszkania.
Michał pokazał Omenie swój salon, kuchnię oraz sypialnię. Od wejścia czuć, że to mieszkanie muzyka - już na klatce schodowej słychać dźwięki muzyki dobiegające ze środka. Ale jak sam Michał twierdzi, nie przeszkadza sąsiadom.
Uwagę Omeny od razu zwróciły liczne zdjęcia artysty, rozwieszone w całym mieszkaniu. Jak twierdzi Michał, są to prezenty od jego fanów (a zwłaszcza fanek) i traktuje je bardzo osobiście, dlatego uważa, że nie mogło dla nich zabraknąć miejsca w jego mieszkaniu.
Mieszkanie Michała pełne jest pamiątek z koncertów, elementów muzycznych (stary gramofon czy mikrofon), ale także pełne rzeczy z których słynie... w przedpokoju wita nas olbrzymia kolekcja ekstrawaganckich butów artysty oraz kolekcja okularów lenonek.
Jak twierdzi Michał, do wystroju mieszkania dodał kilka elementów, takich jak nowa kanapa, stół w salonie, ale większość zastanego wyposażenia zostawił.
Na koniec programu Michał pokazał nam jedno ze swoich ulubionych miejsc. Ku zaskoczeniu wszystkich, była to siłownia. Muzyk twierdzi, że od dawna regularnie ćwiczy, aby utrzymać dobrą kondycję podczas koncertów. I jego wytrzymałość mimo wątłej sylwetki potwierdził w programie osobisty trener.

UDOSTĘPNIJ:

Wideo i zdjęcia: