Magazyn, Polska, 2015, 12 x 25

Katarzyna Warnke

Bohaterką odcinka jest Katarzyna Warnke, aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Do 2008 roku związana ze Starym Teatrem w Krakowie, zagrała tam m.in. w spektaklach Kazimierza Kutza i Andrzeja Wajdy. Wcieliła się w rolę Nico w spektaklu "Factory 2", zainspirowanym twórczością Andy'ego Warhola w reżyserii Krystiana Lupy.
Obecnie jest związana z warszawskim Teatrem Rozmaitości, gdzie zagrała w spektaklach: "Portret Doriana Graya", "T.E.O.R.E.M.A.T" i "Między nami dobrze jest" w reż. Grzegorza Jarzyny. Szerszej publiczności znana m.in. z seriali "Teraz albo nigdy" i "Lekarze".
Katarzyna Warnke zaprosiła ekipę Domów gwiazd do swojego mieszkania w samym sercu Warszawy, na granicy Śródmieścia i Mokotowa. Niemal 100 metrowe mieszkanie składa się z dwóch poziomów. Poziomów nietypowych, bo parteru i poziomu -1, do którego prowadzi efektowna klatka schodowa, choć sama część na dole nie została jeszcze zaadaptowana.
Kamienica, w której mieszka aktorka, ma niemal 100 lat. Mieszkanie ma bogatą historię. Wcześniej znajdowały się tam siedziby różnych organizacji, między innymi żydowskich, później biuro, a teraz mieszka tam Katarzyna Warnke.
Aktorka pokazała nam między innymi stylowy salon, minimalistyczną i klasyczną część jadalnianą i równie minimalistyczną sypialnię. Uwagę Omeny zwróciła klasyczna zastawa i stół w jadalni w stylu rococo. Cale mieszkanie urządzone jest w stylu Art deco. Jednym z charakterystycznych elementów są stare, metalowe okiennice. Podobnie jak klatka schodowa jest to element, który w mieszkaniu znajduje się niemal od 100 lat. Omenaa i Kasia Warnke na dłużej zatrzymały się przy obrazie Tomasza Karabowicza z podobizną kubańskiego chłopca.
Na zakończenie Katarzyna Warnke zaprosiła ekipę Domów gwiazd do Teatru Współczesnego, na deskach którego występuje najczęściej. W teatrze opowiedziała nieco o swojej profesji.

UDOSTĘPNIJ:

Wideo i zdjęcia: