Magazyn, Polska, 2015, 12 x 25

Adam Nergal Darski

Bohaterem odcinka jest Adam Nergal Darski. Urodzony w Gdyni, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, a także producent muzyczny. Współzałożyciel i wokalista black-deathmetalowego zespołu Behemoth - znanego na całym świecie na scenie muzyki heavymetalowej.

Szerszej części społeczeństwa znany ze związku z Dorotą Rabczewską Dodą w 2009 roku. W 2010 roku u Nergala zdiagnozowano białaczkę. Po operacji przeszczepu szpiku, muzyk w 2011 roku, po półrocznym okresie leczenia, opuścił szpital.

Od 2014 roku współwłaściciel salonu Barberian Academy & Barberian Shop. Adam Nergal Darski zaprosił nas na do swojego domu w Sopocie. Jak sam twierdzi, nikomu nie go pokazuje?dla nas częściowo zrobił wyjątek. Choć zastrzegł, że większa część domu jest jego oazą.

Opowiedział nam o historii domu w Sopocie i samym kurorcie, skąd pochodzi i gdzie zawsze wraca aby wypoczywać. Wnętrze charakterystyczne dla stylistyki Nergala - dominują kolory czarny, biały i szary. Nergal zabrał również Omenę na krotką przejażdżkę po jego Sopocie i ulubionych miejscach, zatrzymując się na chwilę pod starą kamienicą, która, jak sam twierdzi, zawsze go inspirowała i jeżdżąc na rowerze zawsze na chwilę przy niej się zatrzymuje.

Na koniec programu spotkaliśmy się z Adamem Darskim w Warszawie, w salonie Barberian, którego jest współtwórcą i współwłaścicielem. Styl wnętrza salony bardzo przypomina sopockie mieszkanie Nergala (czarne ściany, charakterystyczne kaloryfery).

UDOSTĘPNIJ:

Wideo i zdjęcia: