seria reality, USA, 2009, 8 x 60

Dizajnerska dziewiątka

"Dizajnerska dziewiątka" to najlepszy design prosto z Nowego Jorku. Małżeństwo projektantów, Bob i Cortney Novogratz, zajmują się wnętrzami, które przez innych architektów zostały spisane na straty.

Bob i Cortney Novogratz prowadzą firmę projektową Sixx Design w Nowym Jorku. Od ponad 10 lat kupują i urządzają nieruchomości, które następnie wystawiają na sprzedaż. Uwielbiają ryzyko, a ich uwagę przyciągają apartamenty i mieszkania, które ze względu na swój stan nie interesuję nikogo innego. Po skończeniu projektu na ogół ciężko im się rozstać ze swoim dziełem, więc czasem przeprowadzają się do odnowionego lokum. Potem zazwyczaj sprzedają nieruchomość za niebotyczną kwotę. "Ryzyko się opłaca, a bez ryzyka nie ma zabawy" - mówi Cortney. Twórcy serii z kamerą towarzyszą małżeństwu przez pół roku. W tym czasie designerzy pracują nad sześcioma dużymi projektami. Zajmują się m.in. aranżowaniem wnętrz hotelu Bungalows w New Jersey, wykończeniem przeszklonego apartamentu na Manhattanie i przekształceniem jednego z domów w Soho w sklep z bronią. Novogratzowie w swoich projektach bawią się stylami, mieszając je ze sobą. Bez wahania łączą vintage z minimalizmem, sięgają po przedmioty z najwyższej półki i zestawiają je z elementami z Ikei.

Bob i Cortney mają sześcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a ich najmłodszy syn niebawem przyjdzie na świat. Nowy Jork nie jest może najlepszym miejscem dla wielodzietnej rodziny, ale rodzice nie wyobrażają sobie innego miejsca, w którym mogliby zamieszkać.

UDOSTĘPNIJ: