⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

seria dokumentalna, Polska, 2015, 12 x 25

Daleko od miasta 2

Ciągły pośpiech, korki, hałas, korporacyjny pęd. Coraz więcej zarabiamy, wydajemy, musimy coraz więcej pracować. Brak czasu na książkę, spacer, a nawet na chorobę! Brak chwili na zatrzymanie się i spotkanie z bliskimi. Dziś luksusem jest cisza i spokój. A to można znaleźć z dala od miasta lub w nowej autorskiej produkcji Domo+ "Daleko od miasta". To już drugi sezon autorskiej produkcji stacji!

Zapomnieć o hałasie, wielkomiejskim pędzie, wysokich cenach, ciasnocie mieszkań, korkach. Odetchnąć pełną piersią i zająć się... no właśnie - czym? Ci, którzy są zmęczeni miastem i związanym z nim tempem życia, dzielą się na dwie grupy. Z jednej strony, to marzyciele, z drugiej zaś to ludzie, którzy swoje marzenia przekuwają w rzeczywistość. Gospodyni programu Natalia Sosin postanowiła odwiedzić byłych mieszczuchów, którzy podjęli odważną decyzję i układają sobie życie na nowo - daleko od miasta. Co robią? Jak zarabiają na utrzymanie? Czy nie brakuje im miejskich atrakcji? I czy życie na wsi to sielanka? A może nieustanna praca? To tylko kilka z wielu pytań, które zada bohaterom swojego programu.

Wśród osób, które odwiedzi prowadząca jest m.in. Magda, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Jej dom jest pracownią, gdzie tworzy szklane dzieła sztuki. Natalia zajrzy także do nadmorskiej miejscowości, z dala od przeludnionych plaż, gdzie mieszkają Magda i Janusz. Ich Cisowy Zakątek przyciąga turystów spragnionych ciszy i spokoju. Uda się także w Góry Izerskie. Dziewicza przyroda i ogromne poniemieckie domy. To dla tego miejsca Beata i Marcin porzucili Warszawę, aby w ponad 100-letnim pensjonacie stworzyć pracownię witraży. Bohaterami będą także Marion, która za Andrzejem wyjechała z Holandii przez Szwecję, aby na stałe osiąść w Polsce. Tu z pasji powstało Brocante, gdzie razem ratują ostatnie oryginalne wiejskie antyki z dawnych polskich dworków i wiejskich chat.

Natalia Sosin - dziennikarka, w mediach od ponad dekady. Była redaktor naczelna i współtwórczyni polskiej wersji językowej europejskiego magazynu internetowego cafebabel.com, była dziennikarka redakcji zagranicznej i prezenterka Polsatu ("Światowidz", "To był dzień na świecie"). Obecnie w redakcji internetowej foch.pl i gazeta.pl. Współpracowała z wieloma redakcjami zagranicznymi, w tym TV Arte i francuskim ELLE, jej artykuły były publikowane miedzy innymi w "Courrier International", "La Stampa", "Die Zeit" i "The New York Times". Stypendystka IVLP amerykańskiego Departamentu Stanu. Prywatnie - człowiek z lasu. Kocha zwierzęta, ciszę, samotność i spacery bez celu. Woli słuchać niż mówić. Odnawia meble, dając drugie życie znajdom ze śmietnika. Po sześciu latach pracy w telewizji Polsat uznała, że brakuje w jej życiu życia, dlatego odeszła.

UDOSTĘPNIJ:
WSZYSTKO O PROGRAMIE Daleko od miasta Daleko od miasta

Prowadzący

Natalia Sosin-Krosnowska

Natalia Sosin-Krosnowska jest dziennikarką, w mediach od ponad dekady. Na... więcej »

Wideo i zdjęcia: