⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Daleko od miasta

Daleko od miasta

Bohaterami programu są ludzie, którzy zmienili swoje życie, przeprowadzając się daleko od miasta.

Dawni mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Poznania czy Katowic przejechali nieraz pół Polski, by zamieszkać na wymarzonych Mazurach, Warmii, Polesiu czy Suwalszczyźnie, albo w Bieszczadach, Sudetach czy Tatrach. Zostawili swoje dawne życie, by rozpocząć nowe. Natalia Sosin odwiedza bohaterów i pyta, czy wyprowadzka na wieś była dobrą decyzją.  

Niemal każdy mieszczuch czasem musi odpocząć od zgiełku, korków, drożyzny, smogu i ciągłego pośpiechu. Jednym wystarczą do tego wakacje, inni marzą, by rzucić to wszystko i żyć inaczej. Bywa, że miesiącami szukają idealnego miejsca gdzieś w Polsce, snują plany, zastanawiają się, z czego będą żyli. Bo przeprowadzka na wieś na ogół wiąże się z koniecznością rzucenia dotychczasowej pracy i znalezienia nowego sposobu na zarabianie pieniędzy.

Czym zajmują się ci, którym udało się spełnić marzenie o wiejskim życiu? Agroturystyka, astroturystyka, glamping, pensjonat, oberża, hodowla kóz i produkcja serów zagrodowych, produkcja cydru, stajnia i rajdy konne, ośrodek jogi, plantacja lawendy, warsztaty artystyczne i park edukacyjny – to tylko niektóre z pomysłów na utrzymanie się daleko od miasta. Natalia Sosin odwiedzi malowniczo położone miejsca, z pietyzmem odnowione stare domy i siedliska, rozsiane w różnych zakątkach Polski. Przedstawi niezwykłych ludzi, którzy dzięki swej odwadze, wyobraźni i determinacji zrealizowali marzenia. Dowie się, czy życie na wsi to sielanka czy raczej nieustająca praca i zmaganie się z przyrodą.         

Serie:

Wideo i zdjęcia: