⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania małej łazienki?

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania małej łazienki?

Mała łazienka w bloku może być nowoczesna i funkcjonalna. Wystarczy zrezygnować z wanny na rzecz praktycznego prysznica z zasłonką lub kabiną, wybrać małą umywalkę, a wszystkie drobiazgi i środki czystości pochować w zamykanych szafkach.

Niewielką łazienkę można optycznie powiększyć, montując duże lustra, chłodne, jasne oświetlenie podsufitowe i naścienne oraz zachowując w pomieszczeniu porządek. Pomogą w tym zamykane szafki w jasnych kolorach.

Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w małej łazience w bloku – łazienka z pomysłem

Małe łazienki w blokach stanowią spore wyzwanie dla właścicieli mieszkań. Aby dobrze wykorzystać przestrzeń, należy stosować się do następujących zasad:

1. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej zrezygnować z wanny, która zajmuje bardzo dużo miejsca. Zamiast niej zmieści się prysznic i np. pralka.

2. Pralka nie musi stać w łazience. Równie dobrym miejscem na duży sprzęt AGD jest kuchnia lub pomieszczenie gospodarcze z drzwiami. Jeśli wybierzemy pralko-suszarkę, rozwiążemy od razu problem nieestetycznych sznurków do suszenia bielizny.

3. Zamiast miski ustępowej ze spłuczką kompaktową lepszy będzie sedes podwieszany ze spłuczką ukrytą pod tynkiem. Nad nią zmieszczą się zamykane wiszące szafki łazienkowe lub półki na drobiazgi i eleganckie kosmetyki.

4. Zamiast umywalki na nóżce lub półpostumencie lepiej wybrać umywalkę nablatową osadzoną na szafce z drzwiczkami lub szufladami. Szafka pomieści ręczniki i środki czystości. Zobacz efekt w programie Łazienka na nowo

5. Ręczniki zamiast na haczykach, lepiej wieszać na wąskich drążkach schowanych między prysznicem i ścianą. Będą lepiej schły i zajmą mniej miejsca Można je też wieszać obok grzejnika, ale lepiej nie na nim – żeby nie zmniejszać mocy grzania.

 

UDOSTĘPNIJ: