⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Z Titchmarshem w ogrodzie

Z Titchmarshem w ogrodzie

Alan Titchmarsh jest obecnie jednym z największych autorytetów w dziedzinie ogrodnictwa. Na Wyspach Brytyjskich to człowiek-instytucja, autor poczytnych poradników i popularnych programów telewizyjnych. Mający rozległą wiedzę, charyzmę i poczucie humoru Titchmarsh podbija serca widzów i czytelników na całym świecie.

Alan Titchmarsh urodził się i wychował w niewielkim miasteczku Ilkley Moore w hrabstwie Yorkshire. Już jako mały chłopiec przejawiał zainteresowanie roślinami i spędzał długie godziny w ogródku rodziców. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w szkole ogrodniczej, a następnie studiował w The Royal Botanic Gardens. Sławne Królewskie Ogrody Botaniczne, położone między Richmond i Kew, to rozległy kompleks ogrodów i szklarni, a zarazem renomowana placówka naukowa i edukacyjna, zatrudniająca kilkuset pracowników. Ma bogatą bibliotekę i jedno z największych herbariów na świecie. Bajeczne ogrody w Kew przyciągają tysiące turystów, badaczy i miłośników roślin. W 2003 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po ukończeniu szkoły Titchmarsh zaczął pisać artykuły do magazynów o tematyce ogrodniczej. Szybko stał się cenionym dziennikarzem i ekspertem w swojej dziedzinie. Zdobył wiele prestiżowych nagród. Ma stałe rubryki w „Daily Express” i „Sunday Express”. Regularnie pisuje do „Gardeners’ World Magazine”. Jest autorem blisko 40 książek ogrodniczych. Pierwsza część jego poradnika „Jak być ogrodnikiem” przez wiele miesięcy utrzymywała się na topie listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii. Titchmarsh napisał też kilka powieści, które również cieszyły się wielką popularnością. W Polsce ukazały się „Kocham tatę” i „Rosie”. Angielscy czytelnicy z upodobaniem czytają pamiętniki obdarzonego ciepłym poczuciem humoru i zmysłem obserwacji Titchmarsha i chętnie oglądają go w telewizji, odkąd w 1983 roku nawiązał współpracę z BBC jako ekspert i autor programów. Przez siedem lat był głównym prowadzącym programu „Świat ogrodników”. Potem zrealizował serię poradnikową „Jak być ogrodnikiem” oraz poświęcony długiej historii angielskich ogrodów cykl „Królewscy ogrodnicy”. Wiedzę i działalność edukacyjną Titchmarsha doceniły uniwersytety w Bradford, Leeds i Essex, przyznając mu doktoraty honoris causa. Jego podobiznę można oglądać w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

UDOSTĘPNIJ: