Jak dobrać blat do białej kuchni?

Jak dobrać blat do białej kuchni?

Biała kuchnia z drewnianym blatem, który ociepli każde wnętrze, to nowoczesne rozwiązanie. Do białej kuchni pasują również szare oraz czarne blaty z granitu, marmuru i konglomeratu kwarcowego. Zimną biel można przełamać kolorowymi akcentami. Należy jednak uważać, by nie zdominowały eleganckiej i lekkiej białej kuchni.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Białe wykończenia oraz meble mogą nadawać pomieszczeniom zimny i sterylny charakter. Drewniane elementy ocieplą każdą kuchnię, zwłaszcza pomalowaną chłodnymi barwami. Blat kuchenny z naturalnego drewna w jasnym kolorze to nowoczesne rozwiązanie do minimalistycznej, białej kuchni. Potrzebuje on regularnej pielęgnacji preparatami przeznaczonymi do impregnacji drewna. Rozwiązaniem może być też zastosowanie trwałego blatu z laminatu imitującego drewno, który nie wymaga impregnacji. Takie rozwiązanie proponuje Tomasz Pągowski w jednym z odcinków programu Remontu w 48 godzin - biała kuchnia

 

 

 

Szary blat do białej kuchni

Szarości od lat nie wychodzą z mody. Odcienie koloru szarego są uniwersalne, a jednocześnie bardzo neutralne. Idealnie łączą się zarówno z bielą, matową i błyszczącą, jak i z większością kolorów. Najbardziej wytrzymałe i podatne na uszkodzenia są blaty z granitu, dodatkowo tańsze niż marmurowe, a równie eleganckie. Można również wybrać konglomerat kwarcowy, będący połączeniem żywicy z naturalnymi minerałami.

Biała kuchnia z czarnym blatem

Czarny blat to mocny akcent stylistyczny w śnieżnobiałej kuchni. Białe fronty szafek i białe ściany stanowią odpowiednie tło dla ciemnej plamy koloru, jaką jest blat. Zestawienie bieli i czerni wizualnie doskonale się uzupełnia. Trzeba jedynie pamiętać, że czerń będzie bardziej widoczna i wyeksponowana na pierwszy plan. Stylistyka pomieszczenia nie wymaga już dobierania elementów ozdobnych, takich jak mosiężne krany lub miedziane doniczki.

UDOSTĘPNIJ: