Projekt Dizajn 2010

Projekt Dizajn 2010

18 i 19 listopada odbyła się trzecia edycja „Projektu Dizajn” - cyklu spotkań z projektantami światowej sławy, organizowanego przez firmę ROCA. Gość tegorocznej imprezy, renomowany włoski dizajner Roberto Palomba, wygłosił prelekcje w Krakowie i Warszawie oraz zaprezentował swoje prace. DOMO+ objęło patronat medialny nad „Projektem Dizajn”. Pokazujemy reportaż z tego wydarzenia, a dla naszych widzów zorganizowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

„Projekt Dizajn” to cykl spotkań z dizajnerami o międzynarodowej renomie, organizowany przez firmę ROCA Polska od 2008 roku. Do tej pory na jej zaproszenie odwiedzili nas hiszpańscy projektanci Ramón Benedito oraz Joan Gaspar. W tym roku do Polski przyjechał włoski dizajner Roberto Palomba, laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Red Dot Award i Elle Decoration International Award. „Projekt Dizajn” to niepowtarzalna okazja dla polskich architektów i projektantów wnętrz oraz studentów i wszystkich miłośników dizajnu, aby spotkać się z cenionymi na świecie projektantami. Zaproszeni do udziału w „Projekcie Dizajn” goście prezentują swój dorobek, dzielą się doświadczeniem, a także pokazują źródła inspiracji. Jest to punkt wyjścia do dyskusji i przemyśleń. Każda edycja wydarzenia prezentuje warsztat projektowy zaproszonego gościa oraz jego współpracę ze światem biznesu. Z tego powodu „Projekt Dizajn” ma unikatowy charakter - dzięki niemu polscy projektanci mogą zapoznać się z praktyczną stroną działania międzynarodowych zespołów projektowych, realizujących zlecenia dla producentów z całego świata. Dodatkową atrakcją konferencji jest wystawa prac występującego projektanta, która towarzyszy wygłaszanemu przez niego wykładowi.

Gość tegorocznego „Projektu Dizajn”, Roberto Palomba, wraz z żoną Ludovicą prowadzi studio projektowe Palomba Serafini Associati, założone w Mediolanie w 1994 roku. Ich pracownia realizuje projekty zarówno z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego, jak i kreacji artystycznej. Studio rozwija się również w kierunku design management. W swoich projektach Roberto Palomba chce przede wszystkim połączyć przyszłość z przeszłością. Nie interesują go chwilowe trendy, lecz trwałe, funkcjonalne produkty. Za najważniejsze w pracy twórczej uważa bycie sobą. Jego projekty są starannie przemyślane, łączą w sobie estetykę i etykę - dizajner kładzie nacisk na piękno formy, a jednocześnie troszczy się o środowisko.

O klasie projektów stworzonych przez Roberto Palombę świadczy liczba przyznanych mu nagród i wyróżnień. Są wśród nich m.in.: Design Plus (Niemcy 2001, 2005), Selezione Compasso d’Oro (Włochy 2001, 2004), Elle Decoration Award w kategorii „Best Design in Bathroom” (Wielka Brytania, Francja, Włochy 2003), Red Dot Award (Niemcy 2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010). Studio Palomba Serafini Associati współpracuje z takimi markami jak: Laufen, Zucchetti.Kos, Moroso, Nodus, Skitsch, Swan, Technogym, Foscarini, Fusital, Gandia Blasco, Hoesch.

W ramach tegorocznego „Projektu Dizajn” Roberto Palomba odwiedził dwa miasta - 18 listopada Kraków i 19 listopada Warszawę. Wygłosił wykład pod tytułem „Evident Design”. Po prelekcji pokazano wystawę jego projektów. Więcej informacji na stronie www.projektdizajn.pl.

UDOSTĘPNIJ: