Architektura nowoczesnej Polski

Architektura nowoczesnej Polski

Program pokazuje dobrze zaprojektowane, polskie budynki w stylu nowoczesnym. Sześć różnorodnych realizacji, którymi możemy się pochwalić.

Czym jest dobra architektura? Jaką miarą oceniać budynki? Twórcy programu przedstawiają ciekawe i nietuzinkowe projekty, które zostały zrealizowane w Polsce ciągu ostatnich kilkunastu lat. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Dom TypOwy pod Pszczyną, Muzeum Wsi Opolskiej, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Muzeum w Żelazowej Woli. Choć te obiekty bardzo się od siebie różnią, łączy jej jedno – są dobrze przemyślane, zaprojektowane i wykonane.

Według ekspertów dobra architektura to taka, która harmonijnie wtapia się w otoczenie i jest jego uzupełnieniem. Od dobrze zaprojektowanych budynków wymaga się, by były ponadczasowe, a jednocześnie zwracały uwagę swoją oryginalnością. W Polsce od lat powstają budynki, które znacznie wykraczają ponad lokalną przeciętność. Widzowie będą mieli okazję je zobaczyć, a także poznać idee, które towarzyszyły ich architektom i inwestorom, podejrzeć zastosowane rozwiązania i zrozumieć cały proces powstawania brył. W programie wystąpią architekci, którzy z pasją i dumą opowiadają o swoich projektach, oraz użytkownicy budynków.

Serie:

Wideo i zdjęcia: