⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

film dokumentalny, Australia, 2011, 60

Architektoniczne życie

Dokument to podróż śladami cenionej na całym świecie pary designerów: architekta Roberta McBride'a i projektantki wnętrz Debbie Ryan. Twórcy filmu odkrywają źrodła ich inspiracji, które doprowadziły do realizacji największych projektów ich autorstwa.

Para projektantów znana jest z tego, że w znaczny sposób wpłynęła na rozwój skyline'u Melbourne. W 2009 roku zostali uhonorowani podczas World Architecture Festival Awards za projekt The Klein Bottle House.

Twórcy filmu przyglądają się codziennej pracy Roberta i Debbie, ale także ich dotychczasowym projektom. Starają się poznać ich proces twórczy oraz odkryć ich inspiracje. Tym samy widzowie poznają tło oraz kulisy powstawania największych australijskich projektów architektonicznych.

Widzowie będą też mogli z bliska przyjrzeć się przygotowaniom projektantów do konkursu na zbudowanie największego ośrodka pomocy dla osób z chorobą nowotworową. Chęć zaprojektowania budynku, który będzie służył osobom chorym na raka, nie wynika jedynie z samego zawodowego wyzwania, ale też z prywatnych doświadczeń architektów.

PREMIERA: DOMO+, poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:30

UDOSTĘPNIJ: