⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Amerykanin na Wyspach
seria reality, Wlk. Brytania, 2008, 6 x 30

Amerykanin na Wyspach

Ty Pennington jest jednym z najpopularniejszych prezenterów programów o metamorfozach wnętrz i przestrzeni w Stanach Zjednoczonych. W serii "Amerykanin na Wyspach" wybiera się za ocean, gdzie czeka na niego poważne zadanie - w tydzień musi odmienić Portreath, niewielki kurort w Kornwalii.

Kiedy pod koniec lat 60-tych XX wieku zamknięto w Portreath ostatnie zakłady metalurgiczne, jedynym źródłem utrzymania mieszkańców stała się turystyka. Niestety, sąsiednie kurorty Padstow i Rock stanowią poważną konkurencję i to one przyciągają rzesze turystów. Na domiar złego w 2008 roku Portreath zostało zniszczone przez sztorm. W dużej części ucierpiał obszar, który był główną atrakcją dla przyjeżdżających - nadmorski park.

Mieszkańcy Portreath, którzy mają silne poczucie wspólnoty, nie poddali się. Zorganizowali kampanię na rzecz odnowienia terenu, który może być atrakcją dla turystów i punktem, gdzie spotykają się młodzi i starzy, aby wspólnie spędzać czas. Niestety środki, które udało im się zebrać, nie były wystarczające na przeprowadzenie prac. Z pomocą przyszedł im Ty Pennington, który musi zebrać ochotników, gotowych do pracy i wymyślić projekt, który pozwoli korzystać z parku wszystkim zainteresowanym. Na terenie ma powstać nowe boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, miejsce do odpoczynku dla mam i starszych, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego i zachwycająca promenada. I to wszystko zaledwie w ciągu tygodnia...

UDOSTĘPNIJ: