⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Domo+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet.
Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

seria dokumentalna, USA, 2008, 13 x 45

Alter Eco

Życie w zgodzie z ekologią może być pasjonujące. Udowadnia to amerykański aktor Adrian Grenier i jego przyjaciele: Darren, Boise oraz Angela.

Ekipę, oprócz Adriana, stanowią jeszcze trzy osoby: Darren Moore, zwany "eco-MacGyverem", Boise Thomas, "zielony guru", którego misją jest przekazywanie ekologicznej wiedzy, oraz Angela Lindvall - "eko-gwiazda", modelka działająca od lat na rzecz ochrony środowiska, uważana za trendsetterkę ekologicznego stylu życia.
Gospodarze programu mają przed sobą poważne zadania. Będą pracować z przyjacielem Adriana, agentem nieruchomości Rickiem Byrdem, m.in. przy renowacji pięknego hiszpańskiego domu z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Muszą odnowić posiadłość tak, aby zachować spójność pomiędzy oryginalnym charakterem domu a nowoczesnością i ekologią. W kolejnych odcinkach serii pokażą mnóstwo rozwiązań łączących architekturę, nowoczesny design i styl z dbałością o środowisko naturalne i ekologicznym trybem życia. Na początku każdego odcinka ekipa zbiera się w kwaterze głównej, czyli w starym domu w Loz Feliz. Adrian rozdziela zadania. Oprócz renowacji domu ekipa będzie promować ekologię w różnych grupach społecznych. Będą odwiedzać szkoły, biura i różne imprezy, aby pokazać możliwie szerokiej publiczności, że zmiana stylu życia na "zielony" nie jest wcale trudna.

UDOSTĘPNIJ: