2012-05-24
Rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu VASCO Integracja

W dniu 19 maja 2012 roku w Atrium Domu Dochodowego przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników 6. edycji VASCO Integracja i wręczenie nagród laureatom. W tej edycji do konkursu przystąpiło ponad dwustu architektów wnętrz, a komisja, w skład której wchodzą wykładowcy warszawskiej ASP oraz architekci – laureaci poprzednich edycji, oceniała 177 projektów w dwóch kategoriach: projektów zrealizowanych i projektów koncepcyjnych. DOMO+ objęło patronat medialny nad konkursem.

Konkurs organizowany przez VASCO, wiodącego producenta grzejników dekoracyjnych, w ciągu sześciu lat stał się jednym z największych i najbardziej renomowanych w branży projektowania wnętrz w Polsce. Głównym celem konkursu jest promowanie dobrych rozwiązań w zakresie zastosowania grzejników dekoracyjnych. Grzejniki VASCO są projektowane z myślą o architekturze, dlatego mają proste, geometryczne formy i znakomicie integrują się w przestrzeni nowoczesnych wnętrz. Architekci stosują je w swoich projektach, ponieważ mogą umieścić grzejnik w eksponowanych miejscach, tam gdzie wymagają tego zasady budowy systemów grzewczych i jednocześnie mogą mieć pewność, że dzięki swojemu ponadczasowemu wzornictwu i standardowi wykonania będzie on nawiązywał do najbardziej ekskluzywnych elementów wyposażenia wnętrza.

Zwycięzcami 6 edycji Konkursu VASCO Integracja są:

w kategorii Projektów Zrealizowanych:

I miejsce: Stanisław Deńko i Małgorzata Deńko, Biuro Architektoniczne WIZJA z Krakowa
II miejsce: Beata i Rafał Kołątaj , Firma IDEA 1990 z Krakowa
III miejsce: Justyna Friedberg Morpho Studio z Krakowa
Wyróżnienie: Łukasz Malinowski, LMarchitekt z Gliwic
Wyróżnienie:. Mateusz Stolarski, Aleksandra Zdziechowska, Wojciech Jaksa, Piotr Walerysiak, TAMIZO ARCHITECTS GROUP z Łodzi
Wyróżnienie: Ewelina Jankowska, Wojciech Gruszczyński, Alina Rybacka IPNOTIC ARCHITECTURE z Poznania

w kategorii Projektów Koncepcyjnych:

I miejsce: Grzegorz Pik z Wrocławia
II miejsce: Marcin Lenczowski, ARCHITEKCIplus z Krakowa
III miejsce: Edward Dylawerski, Katarzyna Sitnik, NUX Design z Warszawy
Wyróżnienie: Katarzyna Rydzyńska, Martyna Nowak, Rydzyńska Design z Łodzi
Wyróżnienie: Łukasz Rząd z Łodzi

Nagroda specjalna rower STRIDA SX ufundowany przez partnera konkursu – dystrybutora ARCHICAD w Polsce firmę WSC Witold Szymanik i Spółka została przyznana autorom projektu koncepcyjnego za najlepiej przygotowaną wizualizację. Laureatami nagrody są Edward Dylawerski i Katarzyna Sitnik z firmy NUX DESIGN z Warszawy.

Nagroda specjalna patrona medialnego - telewizji DOMO +, została przyznana dla projektu zrealizowanego. Laureatką nagrody jest Justyna Friedberg z firmy Morpho Studio z Krakowa.

Zwycięskie projekty zrealizowane będą zaprezentowane w miesięczniku „Czas na Wnętrze”, który jest patronem prasowym konkursu.

Rozdanie nagród 6. edycji konkursu odbyło się podczas uroczystej Gali, po części oficjalnej wystąpiła gwiazda wieczoru Ray Wilson z zespołem Genesis Quortet.

Wszystkie informacje o konkursie i galerie nagrodzonych i wyróżnionych projektów są na stronie www.ma.vascoart.pl

Artykuły

2011-11-30
„Architektura-murator” w nowym wydaniu graficznym i merytorycznym

„Architektura-murator”, wiodący profesjonalny magazyn o architekturze, od grudnia zmieni się diametralnie. Miesięcznik będzie miał nową zawartość merytoryczną oraz szatę graficzną. To pierwszy tak duży relaunch w 17-letniej historii miesięcznika. Do całości nakładu „Architektury-murator” nr 12/2011 została dołączona płyta CD z katalogiem „Kto jest kim w architekturze”, zawierającym najciekawsze realizacje architektoniczne 250. polskich pracowni i 440. projektantów, przygotowanym specjalnie z okazji relaunch’u. Cena i objętość zmodernizowanego pisma nie zmienią się.

Cieszyn, 2012-01-30
7. urodziny Zamku Cieszyn

W dniach 3-5 lutego odbędą się obchody 7. urodzin Zamku Cieszyn. Z tej okazji przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. wernisaże kilku interesujących wystaw, dzień otwarty projektu Design Silesia, konferencję, panel dyskusyjny i wycieczkę. DOMO+ jest patronem medialnym wydarzenia.