Remont w 48 godzin 3

Sztukomaniak

Dzieła sztuki - obrazy, grafiki i rzeźby - we wnętrzach

Jak wyeksponować dzieło sztuki we wnętrzu? Gdzie zawiesić, jak oprawić i oświetlić obraz? Czy warto inwestować w sztukę? Którzy polscy artyści są na topie? Jak zestawiać dzieła sztuki z innymi elementami wystroju wnętrz? O tym wszystkie opowie znany dziennikarz i promotor sztuki Łukasz Radwan w nowym programie "Sztukomaniak".

Sztukomaniak

To tylko fragment programu - obejrzyj całość na antenie DOMO+

Sztukomaniak
Bohaterem odcinka jest jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich rzeźbiarzy, Bronisław Krzysztof. Należy do niewielu polskich artystów, którym udało się zaistnieć w międzynarodowym świecie sztuki w niesprzyjających temu warunkach, na początku lat 80 ubiegłego wieku. Jego twórczość to oryginalne połączenie rzeźby klasycznej i abstrakcji, doskonale sprawdzające się nie tylko w salach wystawowych, ale i we wnętrzach mieszkalnych i ogrodach. Ponieważ rzeźbę trzeba oglądać ze wszystkich stron, a jednocześnie nie może ona przeszkadzać w poruszaniu się po domu, trzeba znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Jak to zrobić, w odcinku doradzi ekspert, Zbigniew Lesiak.

Data premiery: 14.08.2011 r.


Sponsor programu

Ostatnie komentarze

milka1905 / postów: 2

15.04.2013 22:14

Bardzo mi się podoba program, bo jest ciekawy nawet dla laikow. WIdziałam na forach dość surowe opinie nt prowadzącego :) ale ja uważam że jak dla osób które nie są krytykami sztuki, ani nie maja wykształcenia związanego ze sztuką prowadzący super pokazuje zasady umieszczania sztuki we wnętrzach. A przy okazji promuje sztukę i artystów co nie jest łatwe ani popularne w Polsce. Gratulacje dla DOMO i p. Łukasza

Edycja wpisu

zawijanie tekstu