Twój kawałek ogrodu

Dach nad gwiazdami

Jak mieszkają polskie gwiazdy? Seria "Dach nad gwiazdami" uchyla rąbka tajemnicy! Gospodyni programu, Dorota Szelągowska, zagląda z kamerą do domów, mieszkań i pracowni naszych celebrytów, by poznać ich gust i styl. Pokazuje też ich ulubione kafejki, sklepiki i galerie.

Gosia Baczyńska

To tylko fragment programu - obejrzyj całość na antenie DOMO+

Gosia Baczyńska
Plac Grzybowski w Warszawie to miejsce, w którym spotykają się religie, a historia styka się z nowoczesnością. W pobliżu pomnika socjalizmu, między historyczną ulicą żydowską i nowoczesną w zabudowie Aleją Jana Pawła II, wyrósł przeszklony mieszkalny wieżowiec. Inwestycja nie jest jeszcze w pełni ukończona, ale ósme piętro już zostało oddane w ręce dziennikarzy, architektów, sportowców i jednej projektantki mody. Każde z nich urządziło apartament dla siebie. W jakim wnętrzu najlepiej czuje się Gosia Baczyńska? Obok ultranowoczesnych mebli w mieszkaniu urządzonym przez Gosię znajdują się także przedmioty, które towarzyszą jej od lat, rzeczy zakupione na aukcjach, dzieła młodych artystów. Salon został pomyślany tak, aby szybko dało się przearanżować wnętrze - znajduje się w nim dużo wolnostojących, pięknych przedmiotów. Z salonu połączonego z kuchnią rozpościera się widok na warszawski Manhattan. Z drugiej strony kuchni przechodzi się do jadalni, której ściany wyklejone są źle zadrukowanymi arkuszami dzieł Szekspira. Na jednej ze ścian znajduje się przepiękny kominek. Sypialnia projektantki to znowu eklektyzm i gra starego z nowym. Nad nowoczesny łóżkiem wisi tradycyjne monidło, stoi tam też kosmiczny fotel. Nie ma tam natomiast dużej przestrzeni na ubrania. Większość swojej garderoby Gosia trzyma w pobliżu umiejscowionej w innej części mieszkania pracowni. To pomieszczenie jest najbardziej industrialne - duże, szklane biurko, pofabryczny regał, nowoczesna sztuka. Spotkanie z Gosią Baczyńską zakończyliśmy w jej ulubionym miejscu - atelier, w którym obok własnych projektów carycy mody sprzedawane są ubrania ekskluzywnych modowych marek. Na potrzeby butiku Gosia zaaranżowała 400-tu metrowy bunkier na warszawskiej Pradze. W niezwykły sposób udało jej się połączyć surowy beton z klimatem kamienicy.

Data premiery: 1.09.2013 r.


Ostatnie komentarze

rafalo98B / postów: 50

17.04.2015 15:34

Zgadzam się z opinią ANISIA:)

Anisia / postów: 2

15.02.2015 22:40

Dorota sto razy lepiej prowadziła ten program niż Omena i coraz mniej go oglądam

flying_carpet / postów: 8

27.10.2014 13:49

Program b fajny, prowadząca umie rozmawiać z gośćmi, tak by oni z chęcią pokazywali jej swoje prywatne wnętrza, ja z kolei zapraszam wszystkich na swojego bloga, który jest widoczny od kilku dni - zapraszam :) http://flyingcarpet.com.pl

Isabella10 / postów: 4

29.10.2013 14:15

Myślałam że tutaj można komentować program, a nie uwagi dotyczące życia prywatnego hmmmm no tak Polacy.
Pani Doroto świetni goście, świetne prowadzenie programu. Czekam zawsze z niecierpliwością na Pani program :)
Powodzenia

moryc66 / postów: 7

24.10.2013 20:44

Pani Dorota Szelągowska znowu wygląda świetnie, lepiej niż kiedykolwiek - klasyczna, stonowana, kobieca, elegancka. Bardzo lubię Ją i Jej programy. Życzę powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Pomysł na dziecko z Adamem Sztabą nie podoba mi się - to świetny facet, ale dosyć rozwichrzony artysta i nie utrzyma się Go w domu.

Edycja wpisu

zawijanie tekstu